Konsultantka (Ruth Heald)

Książka pod tytułem “Konsultantka” autorstwa Ruth Heald to pozycja idealna dla miłośników pełnych emocji i niespodziewanych zwrotów wydarzeń historii. Jest to porywający thriller psychologiczny z gatunku domestic-noir, którego fabuła wciąga, zaskakuje i całkowicie pochłania czytelnika. Konsultantka (Ruth Heald) to powieść, w której autorka nie tylko porusza trudne tematy, ale też prezentuje je tak, że nie sposób oderwać się od czytania.

O czym opowiada “Konsultantka” (Ruth Heald)

Główną bohaterkę Claire poznajemy w momencie, gdy toczy ona spokojne, szczęśliwe i można nawet powiedzieć- sielankowe życie. Ma piękny nowy dom na wsi, kochającego męża oraz śliczne, nowo narodzone dziecko. Spokój kobiety zostaje jednak zburzony w momencie, gdy w skrzynce na listy odnajduje wiadomość, której treść jest iście przerażająca. W liście czyta, że nie zasługuje na swoją córkę, co uświadamia kobietę, że ktoś zna jej przeszłość. Gdzieś tam jest osoba, która nie tylko wie, co wydarzyło się niegdyś w życiu Claire,  ale też uważa, że z tego powodu nie zasługuje ona na swoje idealne, szczęśliwe życie. Co dalej? Czy bohaterka będzie mogła jeszcze kiedykolwiek zasnąć spokojnie? Czy skończy się tylko na otrzymywaniu niepokojących wiadomości? A może jest to właśnie początek końca wymarzonego życia Claire? Osoba, która pozostawiła list, jest gotowa ją zniszczyć.

Dla kogo jest książka “Konsultantka”?

Książka “Konsultantka” to przede wszystkim pozycja, którą zachwycą się osoby czytające thillery psychologiczne. Przypadnie ona do gustu każdemu, kto kocha mrożące krew w żyłach historie, tajemnice, niewyjaśnione sprawy z przeszłości oraz intrygi. Ta historia wciąga i sprawia, że niemożliwe jest jej odłożenie, bez dowiedzenia się prawdy. Jest to pokaz umiejętności autorki, która bawi się z czytelnikiem, zwodzi go, manipuluje i próbuje utrudnić rozwiązanie tej łamigłówki, na koniec prezentując zaskakujące zakończenie, które ciężko było przewidzieć. Dla fanów takiego klimatu może to być świetny wybór.