Konsultantka” – mroczny thriller od bestsellerowej Ruth Heald

Istnieją książki, które wciągają od pierwszej strony. “Konsultantka” bez wątpienia się do takich pozycji zalicza. Ruth Heald dostarcza czytelnikom porywającej powieści kryminalnej z gatunku domestic-noir. Szukając książek podobnych do “Dziewczyny z pociągu”, warto sięgnąć po ten właśnie tytuł. O czym jest “Konsultantka” oraz jak wypada w ocenie recenzentów? Sprawdźmy! 

“Konsultantka” Ruth Heald – o czym jest książka? 

Nowa książka autorki wielu bestsellerów, Ruth Heald to mrożący krew w żyłach psychologiczny thriller. Claire, jej mąż Matt wraz z ich córeczką Olivią przeprowadzają się na wieś. Sielanka nie trwa jednak długo. Claire nie mogąc odnaleźć się w nowym miejscu oraz pozostając pod stałą obserwacją, odczuwa coraz większy niepokój. Na dodatek, pewnego dnia w skrzynce na listy znajduje list, w którym ktoś grozi zniszczeniem jej dotychczasowego życia. 

“Konsultantka” to niepokojąca i wzbudzająca emocje powieść, w której znalazło się miejsce na pełną zwrotów akcję oraz pozornie spokojne momenty utrzymujące czytelnika w napięciu. 

Czy “Konsultantka” to dobra książka? 

Ruth Heald bez wątpienia może dodać “Konsultantkę” do listy swoich wyjątkowo udanych dzieł. Od momentu premiery powieść zyskała szereg pozytywnych opinii. Wśród zalet książki czytelnicy wymieniają dużą liczbę zwrotów akcji, towarzyszące lekturze napięcie oraz nieprzewidywalność To także wzbudzająca liczne emocje historia, której narracja poprowadzona została po mistrzowsku. Jeżeli interesują nas książki thrillery utrzymane w klimacie “Dziewczyny z pociągu”, śmiało odnajdziemy się czytając mroczną historię przygotowaną przez Ruth Heald. 

Książka, którą warto przeczytać 

Z pewnością “Konsultantka” to książka, którą warto przeczytać. Autorka stosuje wszelkie zabiegi, których można oczekiwać od dobrej powieści tego gatunku. Wszystko to sprawia, że ekscytacja oraz napięcie pozostają u czytelnika na najwyższym poziomie do momentu, w którym historia dobiega końca. Nie da się ukryć, że książka to pokaz kunsztu i doświadczenia pisarki mającej na swoim koncie wiele świetnych i bestsellerowych powieści.