Konsultantka – czy książka jest warta naszej uwagi?

Ciekawa, a zarazem inspirująca historia o matce, która mimo wielu starań oraz prób nie może uwolnić się od swojej przeszłości. Książka świetnie opisuje uczucia, jakie towarzyszyłyby niemalże każdemu rodzicowi w takiej sytuacji. Autor w ciekawy sposób opisał uczucia kobiety, gdy jej rodzinie zagrażało przez nią niebezpieczeństwo. Oprócz tego pokazuje ona jak ważną rolę odgrywa dziecko w życiu matki, dlatego książka ta może zmienić nasze postrzeganie macierzyństwa.

O czym jest książka? 

Claire to kobieta z bogatą przeszłości ąi pokaźnym bagażem doświadczeń życiowych. Jednak pomimo różnych trudności i przeciwności losu w końcu udaje jej się zdobyć swoje wymarzone życie. Wraz ze swoim mężem zostają rodzicami, gdyż na świat przychodzi ich córka. Życie Claire wygląda jak z bajki, tworzą oni idealną rodzinę, a bohaterką bardzo kocha swoje dziecko. Niestety nie jest jej pisane spokojne i szczęśliwe życie. W chwili, kiedy przeczytała pozostawiony w jej skrzynce pocztowej list, zrozumiała, że ktoś stanowi zagrożenie dla niej oraz jej córki. Osoba ta uważa, że Claire nie zasługuje na swoje dziecko i szczęśliwe życie, ten człowiek wie na tyle dużo o dawnym życiu bohaterki, że bez problemu może je zniszczyć…

“Konsultantka” Ruth Heald – czy warto przeczytać tę książkę?

Książka zdecydowanie jest warta naszej uwagi, a czas, który poświęcimy na jej przeczytanie, będzie w 100% dobrze wykorzystany. Nie jest ona kierowana do żadnej konkretnej grupy wiekowej, jednakże niektóre sceny są dość drastyczne i emocjonujące, dlatego cała fabuła może zostać lepiej zrozumiana przez nieco starsza grupę odbiorców. Poza tym warto, aby każdy rodzic niezależnie od płci przeczytał ją chociaż raz w życiu, gdyż może ona uświadomić nas w tym jak ważne powinno być dla nas nasze dziecko. “Konsultantka” to książka, którą bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Niektóre sceny zapierają krew w żyłach, dzięki czemu staje się ona dla nas jeszcze ciekawsza i bardziej wciągająca.